WYWIAD/PLAN DNIA

INFORMACJA:

KOCHANI WYPEŁNIAJĄC WYWIAD / PLAN DNIA ZWRACJACIE PROSZĘ UWAGĘ NA WSKAZÓWKI I INFORMACJE PO PRAWEJ STRONIE OD FORMULARZA :) ABY WYWIAD SIĘ DOBRZE WYŚWIETLAŁ WYPAŁNIAJCIE GO PROSZĘ NA KOMPUTERZE A NIE NA TELEFONACH :)

INFORMACJA:

PRZY UKŁADANIU PLANU DNIA ŚLUBU WG GODZIN I WSZYSTKICH PRZYGOTOWANYCH NA TEN DZIEŃ WYDARZEŃ, POTRZEBNE JEST : CZAS POTRZEBNY DO WYKONANIA ZDJĘĆ DODATKÓW MIN 30 MIN 30 MINUT NA UBIERANIE PANNY MLODEJ + 20-30 MIN NA UBIERANIE PANA MŁODEGO (jeśli jest to możliwe)

WSKAZÓWKA:

NAJLEPIEJ DZIEŃ WCZEŚNIEJ PRZYGOTUJCIE WSZYSTKIE WASZE DODATKI W JEDNYM POKOJU / NAJLEPIEJ W WIĘKSZYM PUDEŁKU/ : W DOMU LUB W HOTELU, ABY WSZYSTKO JUŻ ZNAJDOWAŁO SIĘ NA MIEJSCU: stroje pary, obrączki, biżuteria, perfumy, podwiązka, muszka/krawat, spinki, zegarek, zaproszenia, buty i inne dodatki, które będą potrzebne w tym dniu :) Ważne, aby w pobliżu był także bukiet ślubny + butonierki :)

INFORMACJA:

PLANUJĄC GODZINY PRZYGOTOWAŃ PANNY MŁODEJ I PANA MŁODEGO – JEŚLI SĄ W ODDALONYCH OD SIEBIE MIEJSCACH, PAMIĘTAJCIE O ODLEGŁOŚCI/ CZASIE DOJAZDU oraz powrotu ( fotografa) NP. Z MIEJSCA PANNY MŁODEJ DO PANA MŁODEGO + POWRÓT – NALEŻY TO UWZGLĘDNIĆ PRZY PLANOWANIU CAŁEGO DNIA WG GODZIN TAK , ABY NA WSZYSTKO STARCZYŁO CZASU, ABYŚCIE BYLI SPOKOJNI I DOBRZE PRZYGOTOWANI. A TAKŻE NIE MUSIELI SIĘ NIEPOTRZEBNIE STRESOWAĆ :)

NAJLEPIEJ /JEŚLI JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ / JAK PARA MŁODA UBIERA SIĘ W JEDNEJ LOKALIZACJI/ LUB BLISKO SIEBIE - WTEDY NA PEWNO NA WSZYSTKO JEST CZAS I SPOKOJNIE MOŻNA ZE WSZYSTKIM ZDĄŻYĆ/

W DNIU ŚLUBU ZAWSZE MOŻE COŚ SIĘ POPRZESUWAĆ W CZASIE / Z DOŚWIADCZENIA WIEMY, ŻE BARDZO CZĘSTO TAK WŁAŚNIE SIĘ DZIEJE/ DLATEGO WARTO MIEĆ ZAWSZE ZAPAS CZASU NA POCZĄTKU CAŁEGO DNIA :)

TO DLA WAS NAJWAŻNIEJSZE, ABYŚCIE NIE MUSIELI DENERWOWAĆ SIĘ I MYŚLEĆ O TYM, ABY NA WSZYSTKO STARCZYŁO CZASU :)

OCZYWIŚCIE, /GDY NIE JEST TO MOŻLIWE /PAN MŁODY MOŻE PRZYJECHAĆ TROSZKĘ WCZEŚNIEJ DO MIEJSCA PANNY MŁODEJ I TAM NA MIEJSCU W INNYM POMIESZCZENIU MOŻEMY ZROBIĆ ZDJĘCIA :) JAK NAJBARDZIEJ JEST TO NA TAK! :)

WSKAZÓWKA:

JEŚLI PLANUJECIE FIRST LOOK NAJLEPIEJ PRZEZNACZYĆ NA NIEGO MIN. OK 20 MIN

INFORMACJA:

WAŻNE JEST USTALENIE KWESTII ZDJĘCIA GRUPOWEGO WCZEŚNIEJ. NALEŻY USTALIĆ TO TAKŻE Z SALĄ/ MIEJSCEM GDZIE ODBĘDZIE SIĘ ŚLUB, MANAGEREM.

PONIEWAŻ KAŻDY MA SWÓJ HARMONOGRAM TEGO DNIA I PRZYGOTOWANE GODZ, ATRAKCJE, POSIŁKI, ZESPÓŁ, DJ – SETY MUZYCZNE, ZABAWY ITD.

WARTO WYBRAĆ NAJLEPSZY CZAS NA ZDJĘCIE GRUPOWE / TAKŻE POD KĄTEM ODPOWIEDNIEGO ŚWIATŁA/ I UZGODNIĆ TO JESZCZE PRZED DNIEM ŚLUBU

WSKAZÓWKA:

JEŚLI ZALEŻY WAM NA ZDJĘCIACH DODATKÓW/ DETALI NA SALI: STOŁY/KWIATY/MENU/WINIETKI/TABLICA GOŚCI/DODATKI WARTO POROZMAWIAĆ WCZEŚNIEJ Z SALĄ/ MANAGEREM, ABY: WODA/ SOKI/ NAPOJE BYŁY USTAWIONE W DZBANKACH/ LUB JEŚLI NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚĆ, TO ABY CHOĆ NA JEDNYM STOLE (DO ZDJĘĆ) NA POCZĄTKU NIE STAŁY ŻADNE NAPOJE W „BUTELKACH” ABY ZOSTAŁY TAM POUKŁADANE PO ZROBIENIU ZDJĘĆ PRZEZ FOTOGRAFA :) TAKIE BUTELKI SZKLANY CZY PLASTIKOWE BARDZO PSUJĄ ZDJĘCIA/ A SZKODA BYŁOBY NIE UWIECZNIĆ WSZYSTKICH DEKORACJI NA STOŁACH , KTÓRE SPECJALNIE NA TEN DZIEŃ PRZYGOTOWALIŚCIE :)

INFORMACJA:

Na finalny efekt zdjęć mają wpływ takie czynniki jak: dym (mgła) . Jeśli jest jej za dużo to zdjęcia wyglądają jakby były we mgle/ zadymione / białe - efekt jest praktycznie nie do usunięcia w postprodukcji. To samo dotyczy zbyt mocnego oświetlenia zespołu/ DJ. Ważne, abyście jeszcze przed ślubem przedyskutowali kwestię świateł na sali/ podczas pierwszego tańca czy zabawy z Zespołem / Dj- em. Aby wszystko było tak jak chcecie, aby światła nie popsuły efektu ostatecznego zdjęć.

INFORMACJA:

BARDZO WAŻNE ABY OCZEPINY ROZPOCZĘŁY SIĘ O GODZINIE 00.00. WCZEŚNIEJ UZGODNIJCIE PROSZĘ Z ZESPOŁEM/DJ LUB MANAGEREM SALI/KONSULTANTKĄ ŚLUBNĄ, ABY JEŚLI MAJĄ BYĆ ZABAWY ŚLUBNE , ABY ODBYŁY SIĘ WCZEŚNIEJ , A O GODZ. 00.00 - ODBYŁY SIĘ OCZEPINY. PRACA FOTOGRAFA W DNIU ŚLUBU KOŃCZY SIĘ PO OCZEPINACH, OK GODZ 00.30 :) ZAZWYCZAJ TYLE CZASU SPOKOJNIE WYSTARCZA NA RZUCANIE WELONEM / BUKIETEM I RZUCANIE MUCHĄ! KAŻDA DODATKOWA GODZINA PRACY FOTOGRAFA JEST DODATKOWO PŁATNA - DLATEGO NAJLEPIEJ, ABY WSZYSTKO UDAŁO SIĘ ZAPLANOWAĆ W CZASIE, RAZEM Z WSZYSTKIMI PODWYKONAWCAMI :)

WSKAZÓWKA:

Chodzi o zaplanowanie czasu dla zdjęć z dziadkami, jeśli Para Młoda chciałaby mieć takie zdjęcia :) ważne, aby wykonać je jak będzie jeszcze jasno na zewnątrz - trzeba przeznaczyć na to czas - ok 10 - 15 min maksymalnie :) jeśli chcielibyście także zdjęcia wspólne z rodzicami /rodzeństwem - będziemy potrzebowali ok. 20 min.

INFORMACJA:

SESJE PLENEROWE ODBYWAJĄ SIĘ ZAWSZE W TYGODNIU. NAPISZCIE NAM CZY PLANUJECIE PO ŚLUBIE PODRÓŻ POŚLUBNĄ I WIECIE JUŻ ZE SESJE CHCIELIBYŚCIE ZREALIZOWAĆ JAK TYLKO WRÓCICIE/ CZY MOŻLIWE JEST ZREALIZOWANIA SESJI PO ŚLUBIE :) KIEDY JESTEŚCIE DOSTĘPNI?