10 wskazówek dotyczących dnia ślubu od fotografa ślubnego

 

1. UTWÓRZ LISTĘ ZDJĘĆ ZE SWOIM FOTOGRAFEM ŚLUBNYM

Zatrudniłeś wymarzonego fotografa i na pewno w jego kompetencji leży uchwycenie każdej chwili dnia. Dobrym pomysłem jest sporządzenie wspólnie z fotografem listy zdjęć, aby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze elementy będą uwzględnione. Od drobnych szczegółów, przez wybór  miejsca, po Wasze zdjęcia portretowe oraz zdjęcia grupowe bliskich  — to przykłady zdjęć, które opowiedzą historię Twojego dnia od początku do końca. Pozwól swojemu fotografowi pomóc Ci w tworzeniu wspólnej listy zdjęć przed dniem ślubu. Najważniejsze jest, aby zawrzeć na liście główne punkty (wydarzenia w dniu ślubu )  i czas w jakim będziemy mogli wykonać zdjęcia – wszystko według wcześniej zaplanowanego harmonogramu dnia ślubu.

 

 

 

 

2. STARAJ SIĘ TRZYMAĆ  USTALONEGO HARMONOGRAMU CZASU

Stworzenie harmonogramu wydarzeń  dnia ŚLUBU  i udostępnienie go fotografowi jest niezbędne, aby wszyscy byli dobrze przygotowani na ten dzień. Dobrym pomysłem jest zapewnienie trochę dodatkowego czasu między przygotowaniami lub zmianami lokalizacji od ceremonii do przyjęcia. Wszystko  na wypadek, gdyby sprawy przebiegały z opóźnieniem. Pamiętaj, aby omówić  z fotografem ślubnym listę zdjęć i zaplanować sesje zdjęciowe na osi czasu w celu uzyskania Waszych portretów, przyjęcia weselnego, rodziny i wszelkich innych konkretnych życzeń.

 

 

3. PRZYGOTUJ I ZBIERZ WSZYSTKIE WASZE DODATKI ŚLUBNE

Pierścionki, buty panny młodej, bukiet, zaproszenia ślubne, perfumy, biżuteria, butonierka, buty i spinki do mankietów to wspaniałe detale! Najważniejsze, aby przed ślubem przygotować wszystko w jednym miejscu , aby o niczym nie zapomnieć.  Fotograf ślubny powinien mieć do nich łatwy dostęp , aby móc sfotografować wszystkie Wasze dodatki podczas przygotowań , a najlepiej jeszcze przed zdjęciami Panny i Pana Młodego , którzy zaczynają ubierać się i przygotowywać  do wyjścia na ceremonię. W Waszym harmonogramie najlepiej przygotujcie przynajmniej po 30 min na dodatki kobiece i męskie.

 

4. ZASTANÓW SIĘ NAD MOŻLIWOŚCIĄ „ First look” PRZED CEREMONIĄ


Uwielbiamy tę nowoczesną odmianę tradycyjnego ślubu, która daje Wam możliwość zobaczenia się po raz pierwszy w bardziej prywatnym otoczeniu. Ten moment  jest marzeniem fotografa, ponieważ pozwala na wykonanie kilku portretów, gdy jesteście świeży i wyglądacie  najlepiej! Możesz także wykorzystać ten czas jako okazję do złożenia sobie nawzajem cichych ślubów, kilku słów tylko dla Was! –  jeśli wolisz to zrobić w bardziej intymny sposób. Tak czy inaczej, porozmawiaj ze swoim fotografem ślubnym o jego poradach dotyczących niezapomnianego momentu pierwszego spojrzenia. Na pewno ważne jest to aby ustalić to wcześniej  w harmonogramie, sprawdzić czy jest na to czas ponieważ zazwyczaj trwa to około 15 –  20 min. Oczywiście może się zdarzyć, potrzebne będzie więcej minut. Musicie wszystko wziąć pod uwagę. i zaplanować to w osi czasu tego dnia. Ważne jest to, aby sprawdzić czy są możliwości i cichego miejsca mogli być tylko we dwoje. Jeśli oczywiście czas na to pozwoli i miejsce zostanie wybrany, także pod względem światła, co jest ważne na fotografa wtedy jak najbardziej możecie przygotować i rozpocząć Wasze “pierwsze widzenie”  – FIRST LOOK przed ślubem.

5. ZATRUDNIJ DOSTAWCÓW, KTÓRYM UFASZ, I POZWÓL IM ZADZIAŁAĆ MAGIĄ W TWOIM DNIU!


Jest  ważny powód, dla którego powinieneś poświęcić czas na znalezienie doświadczonych dostawców/ zleceniodawców , którzy sprawią, że Twój dzień będzie tak piękny, niezapomniany i bezstresowy, jak to tylko możliwe. A to dlatego, że są profesjonalistami i widzieli już wszystko! Zaufaj im i ich wiedzy, a oni pomogą Ci nie tylko w przygotowaniach, ale także w dniu ceremonii. Niezależnie od tego, czy jest to  konsultantka ślubna, firma cateringowa, filmowiec, dekoratorka, florystka,  DJ czy fotograf, zadaniem Twojego zespołu weselnego jest dopilnowanie, aby ten dzień był Twoim wymarzonym!

 

 

 

 

6. POZWÓL SWOJEMU FOTOGRAFOWI POPROWADZIĆ CIĘ DO NAJLEPSZYCH MIEJSC  I OŚWIETLENIA.


Ta wskazówka dotycząca dnia ślubu idzie w parze z punktem 5 (zaufanie dostawcom).  Pozwól swojemu fotografowi ślubnemu poprowadzić Cię w stronę naturalnego światła,  które sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się najlepiej. Zawsze jesteśmy otwarci na kreatywne sugestie naszych par, ale mogę też zasugerować inaczej, jeśli zobaczę, że cienie pobliskiego drzewa mogą nie być najlepszym wyborem  w konkretnym miejscu. Nie czujesz się jeszcze dobrze przed kamerą? Zaplanuj sesje narzeczeńską ze swoim fotografem ślubnym przed  Waszym wielkim dniem, aby przyzwyczaić się do tego co się dzieje podczas zdjęć i pozowania ze swoim partnerem.

 

7. ZAUFAJ KREATYWNOŚCI SWOJEGO FOTOGRAFA


Czasami jako fotografowie ślubni mamy różne pomysły i różne wizje pojawiają się w naszych głowach. Wiemy , że wydaje się Wam to jako coś nie do zrobienia,  coś niemożliwego , czego nie da się zrobić.  Czasami chodzi specjalnie ustawienie ciała, czasami o wykonanie jakiejś pozy, wydanie jakiegoś okrzyku, lub coś zupełnie innego! Chcielibyśmy, abyście potrafili zaufać fotografowi i jego wizji, ponieważ bardzo często kiedy podajecie się  prowadzeniu przez fotografa wychodzą jedne z najpiękniejszych zdjęć, które później są tymi jedynymi, które podobają się Wam najbardziej. Bywa też tak, iż ta kreatywność fotografa to wybór odpowiedniego miejsca z odpowiednim światłem które będzie wyglądało na zdjęciu idealnie, ponieważ fotograf  już wcześniej wie o tym i widzi to w swojej wyobraźni,  jaki chce uzyskać efekt. Bardzo często jest tak że to co widzimy  na żywo nie wygląda atrakcyjnie i wydawałoby się,  że ani miejsce nie będzie wyglądało dobrze na zdjęciu, ani Wy nie pasujecie do tego co macie zrobić, a później okazuje się że to był świetny wybór.  Zgodziliście się i poszliście za namową fotografa ślubnego ponieważ zdjęcie, które powstało jest istną  perełką wsród Waszych zdjęć ślubnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. PRZYJMIJ  TAKŻE TO CO NIEOCZEKIWANE / NIEZAPLANOWANE


Jest zrozumiałe, że w Wasz ślub włożono ogromną ilość planowania i jest to jeden z najważniejszych momentów w Waszym życiu. Biorąc to pod uwagę, cieszcie się tym i cieszcie się także tym co  nieoczekiwane! Nie nad wszystkim mamy kontrolę. Nie wszystko zależy od nas.  pamiętajcie ,że to jest Wasz dzień .  Dzień upłynie Wam błyskawicznie i mimo że Twój fotograf ślubny uchwyci wszystkie najważniejsze momenty, naszym  największym życzeniem jest to, abyście  przeżyli  każdą z tych chwil możliwie najpełniej. Wasza  radość sprawi, że najlepsze zdjęcia i wspomnienia zostaną zachowane na zawsze!

 

 

9. BĄDŹ SOBĄ I BAW SIĘ DOBRZE!

Tańcz jakby nikt nie patrzył! Śpiewaj – bo śpiewać każdy może! Baw się jak dziecko! Rozwal ciasto na twarzy swojego Męża!  Rozpal zimne ognie i skacz pod rozgwieżdżonym niebem. Celebruj chwile z najbliższymi, wznoś toasty, wygłupiaj się w foto budce,  rób zdjęcia  z gośćmi (oczywiście po zrobieniu wszystkich oficjalnych zdjęć) i rób miny do swoich najlepszych przyjaciół.  Przytulaj swoich najbliższych, raduj się wspólnymi chwilami! Ciesz się tą nocą i przeżyj najbardziej legendarną uroczystość w  Waszej historii! A przede wszystkim  UŚMIECHAJ SIĘ! Uśmiech jest najpiękniejszą ozdobą 🙂 Kiedy uśmiechacie się zdjęcia wychodzą najpiękniejsze! Bo Wy tacy jesteście! To Wasz dzień , Wasze szczęście , radość! Uwielbiamy kiedy Pary Młode uśmiechają się do siebie , do rodziny, przyjaciół, i do nas!!!!! To najpiękniejszy widok dla nas! Jesteśmy bardzo szczęśliwi , że możemy zachować te uśmiechy na zdjęciach na zawsze!

 

 

MENU