Ola & Damian dzień ślubu / wedding day

Witajcie! Bardzo długo czekaliśmy na to, aby móc rozpocząć pracę nad zdjęciami z tego cudownego leśnego ślubu. Nasza para to Ola i Damian, których poznaliście przy okazji ich sesji narzeczeńskiej, którą zrealizowaliśmy jesienią ubiegłego roku w leśnym domku;  ze świecącymi lampionami, cotton ballsami, futrzastymi skórami i palącym się ogniskiem.  Tak szybko zleciał nam cały czas oczekiwania do najważniejszego dnia tej pary, że nim się obróciliśmy był już lipiec i spotkaliśmy się ponownie:)

 

Ola & Damian do swojego ślubu przygotowywali się już od wielu miesięcy. To idealny przykład ślubu DIY czyli w pełni zrealizowanego i przygotowanego w najmniejszym szczególe przez Parę Młodą oraz  ich najbliższych.

 

Początkiem przygotowań było zaprojektowanie i własnoręczne wykonanie zaproszeń ślubnych wykorzystując zdjęcia z naszej sesji:) I tu widać było już w jakim stylu będzie przygotowany  cały ten dzień i wszystkie dodatki oraz dekoracje:)

 

Ślub odbył się w cudownym otoczeniu lasów i zachwycającej natury, tuż obok jeziora Bystrzyckiego. Przygotowania naszej pary odbyły się w dwóch pokojach hotelowych, tuż obok siebie:) Wszystko w Hotelu Maria Antonina w Zagórzu Śląskim.

 

Wszyscy wiemy, że  jednym z najważniejszych punktów dla przyszłej panny młodej jest wybór sukni ślubnej! Ola zakochała się w projektach Liz Martinez, izraelskiej projektantki, której suknie są po prostu bajeczne! Jenakże w związku z tym, iż nie było możliwości tak dalekich podróży suknia ślubna została uszyta na specjalnie zamówienie naszej panny młodej w Krakowie, w salonie Nabla.  To był wspaniały wybór  a Ola skomentowała to dokładnie tak: „po prostu uszyły moje marzenie!”  Do sukni została dobrana ozdobna opaska z  przypinanym długim welonem – tu także  inspiracja była  „wyszperana w internecie” a wszystko zostało wykonane  w salonie Anelis Atelier.

 

Buty naszej Panny Młodej wyglądały niczym pantofelki Kopciuszka! Subtelene szpileczki ze srebrnymi brokatowymi wykończeniami i cieniutkimi wstążeczkami, cudo!  Dodatkiem do całego stroju były delikatne srebrne kolczyki z motywem listków. Gdy Ola była już gotowa, a druhny podały jej do rąk bukiet (wykonany przez przezdolną Natalię z Mchy i Paprocie) wszyscy byliśmy oczarowani!

 

 

Pan Młody wybrał na ten dzień granatowy garnitur od Vistuli oraz białą koszulę i krawat firmy Bytom. Czadowym dodatkiem były skarpetki z motywem bananów:) Jak się później dowiedzieliśmy od Oli  pomysł zrodził się, gdy zobaczyli je w sklepie a ponieważ Damian w dzieciństwie był tak nazywany przez tatę, więc jak tylko je zobaczyli musieli je mieć!  To świetny i bardzo oryginaly pomysł:)

 

Po przepięknej ceremonii  w drewnianej kapliczce, na łonie natury w otoczeniu lasów, a także życzeniach od najbliższych,  nasza Młoda Para skierowała się na przyjcie do nieopodal znajdującego się hotelu.

 

Cała sala wyglądała przepięknie; okrągłe stoły, wszechobecne  leśne dekoracje, kwiaty, palące się świece, lampiony, drewniane skrzynki, własnoręcznie przygotowane dodatki, z taką precyzją i dbałością o każdy szczegół – to mogli być tylko oni! Ola i Damian przygotowali swój ślub perfekcyjnie!

Podczas przyjęcia naszej pary nie mogło zabraknąć  atrakcji dla gości: jedną z nich był  pokaz sztucznych ogni ze statku na środku jeziora Bystrzyckiego. Kolejną był Animator, prowadzący  egzotyczne tańce dla gości  jako prezent od właścicieli sali.Nad wspaniałą zabawą naszych gości czuwała Marta wraz z zespołem Celebrate, którzy wprost przenieśli całą zabawę w inny wymiar! Goście bawili się fantastycznie.

 

 

To był cudowny ślub!  Dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Wspaniale było móc w nim uczestniczyć. Dziękujemy Wam kochani za to, że zaprosiliście nas do Waszego świata i pozwoliliście pokazać nam całą Waszą historię i uwiecznić na zdjęciach  to piękne uczucie, które jest między Wami. Z gorącymi pozdrowieniami dla naszych Nowożeńców! M&M

p.s A już niedługo będziecie mogli zobaczyć efekty naszej sesji plenerowej 🙂  tym razem  będzie to  bardzo romantyczny i baśniowy  świat … do zobaczenia!

 

 

Drewienko na obrączki z wyrytymi imionami Pary Młodej  zaprojektowała i wykonała własnoręcznie nasza przezdolna para!

 

022wedding_rustic_woods_forest_slub_lesny_rustykalny_najlepszy_fotograf_michal_orlowski

 

 

Wszystkie Dekoracje Kapliczki to w  100% pomysł Pary Młodej a całego  wykonania podjęli się  głownie rodzina i przyjaciele.
Ślub  naszej pary  był pierwszym , który odbył się w tej pięknej kapliczce.  W tej jakże urokliwej leśnej scenerii idelanym dopełnieniem była harfa+skrzypce to  marzenie Oli –  i tak jak powiedziała tak dokładnie było:  ” (…)  do tego szum drzew  i stworzyło to bajkową oprawę”.

 

 

Miejscem ceremonii była leśna polana ze specjalnie przygotowaną urokliwą drewnianą kapliczką  ozdobioną rustykalnymi girlandami. Wszystko wyglądało bajecznie!

 

 

Dekoracja sali;  cały pomysł, idea to  także  inspiracje Oli i Damiana. Wszędzie widać leśne motywy; plastry drewna, szyszki, mech, jelenie, sukulenty a także przeważające kolory szary, srebrny oraz pastelowe romantyczne dodatki.

 

Winietki z imionami gości  umieszczone na srebnych szyszkach – pomysł i wykonanie – Ola i Damian:) . Nasza Młoda Para najpierw pozbierała je w lesie  a potem pomalowała na srebrny kolor. W całych przygotowaniach brali udział także  przyjaciele naszej pary, którzy  dzień przed ślubem przyklejali do nich karteczki z imionami  i nazwiskami poszczególnych gości.  A  te wszystkie rustykalno-leśne piękności wykonała Pani Kasia z Bajecznego Ślubu ze Świdnicy.  Natomiast większość skrzynek ustawionych przy stole Młodej Pary było wykonanych przez męża świadkowej Oli (Agatki),  które wykonywał na własny  ślub, kilka miesięcy wcześniej.

 

 

 

Każdy z gości w ramach podziękowania otrzymał cudne magnesy ze zdjęciami z sesji narzeczeńskiej!

 

 

Pierwszy taniec Oli i Damiana  był niesamowity! Cały układ został  specjalnie przygotowany dla naszej pary przez Tomka  ze szkoły tańca Weddingdance:)

 

 

Oryginalny plan ułożenia stołów –  to taże pomysł naszej pary, wszystkie krążki szlifował i numerował srebrnym sprayem Pan Młody  – a rozmieszczenie gości na krążkach to także ciężka praca przyjaciół wieczór przed ślubem! Za co należą się im z pewnością ogromne brawa!

 

 

Zawieszki na wódkę Ola i Damian także wykonali sami – najpierw zamówili drewniane serduszka,  które później  okleili naklejkami własnego projektu – to idealny przykład  dodatków DIY, które możecie wykonać sami, a efekt zawsze  będzie wspaniały!

 

 

 

 

Czekoladowy tort wykonany w stylu naked cake,  w oryginalnym kwadratowym kształcie, udekorowany  owocami leśnymi i kwiatami wyglądał obłędnie. Na jego szczycie umieszczony został drewniany topper z napisem, „hasłem”, które towarzyszyło nam już od naszej sesji narzeczeńskiej – Razem Lepiej!

 

 

Ramka z drinkami i cały pomysł z drinkiem panny i pana młodego to także inwencja Oli i Damiana!

 

 

Niespodziankami dla Młodej Pary  tym razem od najbliższych przyjaciół było  przygotowanie podczas wesela „zrzutki na  wymarzoną podróż poślubną” jak również występy wokalne i beatboxowe,  będące ogromnym zaskoczeniem dla Nowożeńców jak również wszystkich gości, którzy zachwyceni, nie kryli podziwu dla takich talentów! Brawo!!!

 

Makijaż: Ada Koczubaj

Fryzura Panna Młoda : Jakub Satora, Pan Młody: Damian Czesze

Panna Młoda suknia: uszyta w salonie NABLA

Pan Młody strój: Garnitur od Vistuli , koszula i krawat z Bytom

Bukiet ślubny i butonierka : Mchy i Paprocie

Dekoracje, wystrój sali, kwiaty: Bajeczny Ślub ze Świdnicy

Tort : Cukiernia Oleńka z Wałbrzycha

Wtyczka na tort – Razem Lepiej – wykonała na zamówienie firma Decoris Wedding Collection

Obrączki : Geselle

Zespół: Celebrate

Menu